Aktualności

Sobotnie strzelanie na Kurdwanowie! Armatura Kraków -...

• autor: Jelooon, 2014-10-21 17:18
Sobotnie strzelanie na Kurdwanowie! Armatura Kraków - Dragon Szczyglice 0:4

W sobotnie popołudnie nasz zespół odniósł kolejne wyjazdowe zwycięstwo. Tym razem Dragon Szczyglice pokonał Armaturę Kraków 4:0. Bramki zdobywali Damian Rusinek, Karol Kofin, Piotr Kańka oraz Dariusz Molik. Od 61 minuty zmuszeni byliśmy grać w dziesiątkę, a czerwoną kartką został ukarany Paweł Wolnik za faul poza obrębem "szesnastki". Naszego golkipera bardzo dobrze zastąpił grający w polu Damian Rusinek.

Relacja w rozwinięciu.

Od pierwszych minut widać było wyraźną przewagę przyjezdnych. Już pierwsza z naszych akcji zakończyła się golem. Wbiegającego w pole karne Rusinka, dostrzegł Molik wykładając mu piłkę na 10 metr, a ten pewnym strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce. Kolejne minuty to ciągły napór Dragona, a swoje sytuacje zmarnowali Rafał Zieliński, którego strzał obronił bramkarz oraz Dariusz Molik, po którego strzale piłka minęła słupek bramki gospodarzy. Po dwóch kwadransach kolejną z akcji rozpoczął Molik, zagrał piłkę na prawą stronę do Mrozińskiego, który dograł piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Kofina. Karol w sytuacji sam na sam nie pomylił się i zawodnicy w czerwono-granatowych strojach cieszyli się po raz drugi z gola. W międzyczasie kilka akcji skonstruowali gospodarze, jednak nie przyniosło to zamierzonego dla nich efektu.

Po przerwie napór przyjezdnych wzrósł. Po kilku minutach od gwizdka rozpoczynającego drugą połowę znakomitą okazję miał Rusinek, jednak górą okazał się bramkarz. Chwilę później doskonałe sytuacje mieli Mroziński oraz Molik. Pierwszy uderzał głową i jego strzał instynktownie obronił bramkarz, drugi zaś dobitkę z najbliższej odległości przestrzelił nad bramką. W następstwie tych sytuacji odpowiedzieli gospodarze. Jedna z ich akcji zakończyła się wykluczeniem naszego bramkarza, który pierw nie trafił czysto w piłkę, a potem musiał ratować się faulem na 18 metrze. Między słupkami stanął Rusinek, a po kilku sekundach miał już okazję do wykazania się w bramce po strzale z rzutu wolnego. Armatura próbowała, jednak nie mogła przebić się przez wspaniale funkcjonującą defensywę zawodników ze Szczyglic. Po chwili jedna z kontr zakończyła się trzecią bramką, a jej strzelcem był wprowadzony z ławki Kańka. Parę minut przed końcem doskonałą szansę na zdobycie honorowego gola mieli gospodarze, jednak fantastycznie w bramce zachował się Rusinek, który obronił strzał z kilku metrów. W doliczonym czasie gry wynik przypieczętował Molik, oddając strzał z 20 metrów nie dał bramkarzowi żadnych szans.

Armatura Kraków - Dragon Szczyglice 0:4 (0:2)
Bramki: 0:1 Damian Rusinek 5 min, 0:2 Karol Kofin 30 min, 0:3 Piotr Kańka 70 min, 0:4 Dariusz Molik 90 min

Skład: P. Wolnik - B. Habuda. M. Morawiec, K. Sas, T. Kmiecik - D. Rusinek, S. Dębowski (87 min M. Krawczyk), K. Kofin (85 min A. Knap), R. Zieliński (46 min P. Kańka), D. Molik - D. Mroziński (83 min G. Jeleń)
Czerwona Kartka: P. Wolnik 61 min