Statystyki drużyny

Aktualności

Triumf nad żenującym sędziowaniem. Dragon - Błękitni 2:2

• autor: Admin, 2015-04-04 19:11

Dragon Szczyglice w kolejnym ligowym spotkaniu wydarł punkty drużynie Błękitnych Modlnica i ostatecznie zremisował 2:2. Gole dla naszej drużyny zdobywali Michał Morawiec oraz Dariusz Molik.

Mimo że gospodarzem był zespół Błękitnych to mecz został rozegrany na sztucznej murawie przy ulicy Szablowskiego w Krakowie. Od początku spotkania nasz zespół musiał się zmagać z dwoma rywalami, pierwszym była drużyna Błękitnych, a drugim główny arbiter, który na siłę starał się dopisać punkty gospodarzom. W pierwszej połowie bardzo dobrą sytuację stworzył sobie Michał Morawiec, którego strzał z bliskiej odległości instynktownie odbił bramkarz. W dalszej części gry kilka razy do głosu doszli Błękitni jednak pewnie spisywała się nasza defensywa oraz strzegący bramki Wolnik.

W drugiej połowie arbiter od początku dawał popis i w dosyć niegroźnej sytuacji wskazał na wapno, po którym wicelider objął prowadzenie. Po chwili wydawało się, że jest już po meczu ponieważ klasowo w naszym polu karnym zachował się napastnik gospodarzy i skierował piłkę do siatki dając dwubramkowe prowadzenie drużynie z Modlnicy. Na szczęście nasz zespół po raz kolejny zaprezentował że potrafi wyjść wzorcowo z trudnych sytuacji. Z bocznego sektora boiska piłkę zagrywał Molik, posłał piłkę na piąty metr, a tam po raz kolejny do piłki doszedł Morawiec i tym razem nie dał szans bramkarzowi Błękitnych. Chwilę później kolejna akcja, prawą stroną ruszył Mroziński, zagrał długą piłkę do Molika, a ten cudownym strzałem z woleja zmieścił piłkę pod poprzeczką dając remis. Kolejne minuty to zażarta walka o zwycięstwo, w ostatniej akcji meczu, do szansy doszedł Jeleń, jednak jego strzał głową powędrował nad poprzeczką. Gracze Dragona mogą być dumni, ponieważ udało im się wygrać z żałosnym jak nawet na ten poziom rozgrywek sędziowaniem.

Błękitni Modlnica - Dragon Szczyglice 2:2 (0:0)

Bramki: 1:2 Michał Morawiec 75 min, 2:2 Dariusz Molik 83 min

P. Wolnik - B. Habuda, K. Sas, M. Morawiec, T. Kmiecik - D. Rusinek, P. Bartyzel, R. Zieliński (70 min M. Zieliński), P. Kańka (70 min G. Jeleń), D. Molik (87 min  M.Prącik ) - D. Mroziński (85 min D. Kwoka)