Aktualności

Komplet punktów po świetnym meczu! Dragon - Zwierzyniecki...

• autor: Admin, 2015-06-03 00:48
Komplet punktów po świetnym meczu! Dragon - Zwierzyniecki 5:3 (2:0)

W rozgrywanym we wtorkowe popołudnie meczu w ramach 27 kolejki Dragon Szczyglice wygrał na swoim boisku ze Zwierzynieckim 5:3. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Damian Rusinek (dwie), Paweł Piocha, Dariusz Molik oraz Grzegorz Jeleń.

Grad bramek zobaczyli kibice, którzy przybyli we wtorkowe popołudnie oglądać zmagania w ramach rozgrywek A klasy. Od początku meczu gospodarze ruszyli do ataku i już w po pierwszym rzucie rożnym mogli cieszyć się z prowadzenia, którego już nie oddali do końca spotkania. Do rzuty rożnego podszedł Molik i po jego zagraniu na krótki słupek Rusinek skierował piłkę pod poprzeczkę bramkarza gości. Swoje kolejne szanse mieli gospodarze ale do głosu dochodzili również goście i po kilku akcjach było niebezpiecznie pod bramką strzeżoną dziś wyjątkowo przez Rafała Zielińskiego. W 25 minucie meczu piłkę na prawym skrzydle dostał Prącik po czym nasz młody zawodnik fantastycznie minął obrońcę gości po czym zagrał piłkę na 16 metr do wbiegającego Piochy, który pewnym strzałem podwyższył wynik na 2:0. Przez ostatni kwadrans kilka kolejnych sytuacji mieli goście, aczkolwiek znakomicie w bramce spisywał się Rafał Zieliński, który zaliczył kilka świetnych interwencji. Do szatni gospodarze schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Po przerwie goście zaczęli atakować jeszcze bardziej i jedna z tych akcji zakończyła się zdobyciem kontaktowej bramki. Radość Zwierzynieckiego trwała tylko kilka minut. Świetna trójkowa akcja Michał Zieliński - Mroziński - Molik zakończyła się trzecim golem dla Dragona, a piłkę do siatki skierował ten ostatni. Nie załamało to jednak gości, którzy nadal próbowali swoich szans. Na dwadzieścia minut przed końcem po rzucie rożnym i uderzeniu z głowy zawodnicy Zwierzynieckiego znowu zmniejszyli różnicę bramkową, jednak jeśli w tym meczu gola zdobywał Zwierzyniecki to zaraz odpowiadał tym samym Dragon. Kilka minut później Michał Zieliński zacentrował w pole karne, a Rusinek znów dał dwubramkowe prowadzenie gospodarzom. W 85 minucie Molik wypuścił Kańkę w pole karne, który dograł piłkę do Jelenia, a ten podwyższył na 5:2. Natomiast w doliczonym czasie gry jeszcze raz do głosu doszli goście i po strzale na 5:3 napastnik Zwierzynieckiego ustalił wynik spotkania.

Za dzisiejszy mecz należy pochwalić cały zespół, w którym nie było słabych punktów, natomiast wyróżnić należy Rafała Zielińskiego, który bardzo dobrze strzegł naszej bramki, a kilka razy swoimi interwencjami zachował się jak doświadczony bramkarz.

Dragon Szczyglice - Zwierzyniecki Kraków 5:3 (2:0)

Bramki: 1:0 D. Rusinek 1 min, 2:0 P. Piocha 26 min, 3:1 D. Molik 65 min, 4:2 D. Rusinek 78 min, 5:2 G. Jeleń 85 min

Skład: R. Zieliński - B. Habuda, M. Morawiec, D. Rusinek, T. Kmiecik - P. Bartyzel (70 min P. Wójtowicz), D. Molik, M. Prącik (62 min M. Zieliński), P. Piocha (57 min P. Kańka) - D. Mroziński, G. Jeleń